Tradičná ľudová kultúra

Putovný festival

Dňa 9.9.2017 sa konal v Kechneci v poradí ôsmy Putovný festival Údolia Bodvy a Rudohoria. Podujatie sa začalo predstavením chodúľového divadla Vaga ...
Čítať Viac

Tanečný dom – Poprázdninová tancovačka

Kultúrne Centrum Údolia Bodvy a Rudohoria pokračuje v organizovaní podujatia Tanečný dom. Po prázdninách prvý tanečný dom sa uskutoční v špeciálnom termíne, 14 ...
Čítať Viac

NA KOŠICKEJ TURŇI

Naše Kultúrne centrum bolo opäť oslovené ako spoluorganizátor hudobno-speváckeho podujatia „Na košickej turňi“ (hlavným organizátorom je mestská časť Košice – ...
Čítať Viac

Tanečný dom v júni

Už 14. júna o 20:00 pokračujeme v sérii našich košických tanečných domoch, ktoré sa konajú v takmer pôvodnom prostredí (Irish Pub ...
Čítať Viac

Tanečný dom v máji

Už 17. mája o 20:00 pokračujeme v sérii našich košických tanečných domoch, ktoré sa konajú v takmer pôvodnom prostredí (Irish ...
Čítať Viac

Na tej lúke, na zelenej

Krajská postupová súťaž a prehliadka  detských folklórnych súborov pod názvom Na tej lúke, na zelenej sa konala v priestoroch kultúrneho domu v ...
Čítať Viac

Tanečný dom v apríli

Nasledujúci tanečný dom bude po Veľkej noci, 19. apríla 2017 v IrishPube. Srdečne Vás pozývame! ...
Čítať Viac

Metodika folklóru

Pokračujeme v sérií vzdelávacích aktivít v oblasti ľudového tanca. Najbližšie, 8.4.2017. sa opäť stretneme s lektorkou Ritou Furik, ktorá nám ...
Čítať Viac

Tancuj,tancuj…

Výsledky súťaže Krajská postupová súťaž a prehliadka choreografií folklórnych kolektívov Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria (KCÚBaR), kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, je ...
Čítať Viac

NA TEJ LÚKE, NA ZELENEJ

Regionálna postupová súťaž a prehliadka detských folklórnych súborov Súťažná prehliadka je podujatím detských folklórnych súborov zaoberajúcich sa interpretáciou tradičnej ľudovej kultúry Slovenska ...
Čítať Viac

VYBRANÉ PODUJATIA TRADIČNEJ ĽUDOVEJ KULTÚRY V KOŠICKOM SAMOSPRÁVNOM KRAJI V ROKU 2017

Termín

Názov podujatia

Miesto

Organizátor

4.2. Krojový ples Buzica KCÚBaR
4.2. Páranie peria Lekárovce  Obec Lekárovce
18.2. Fašiangova zabíjačka Vyšný Čaj KCA
25. 2. Rejdovské priadky Rejdová GOS
25.2. Ty vodičko čista – prehliadka veľkonočných zvykov Slatvina  Obec Slatvina
28.2. Chodzene s rožnom – fašiangova obchôdzka Harichovce  Obec Harichovce
18. 3. Jozefovské jarné spevy Vlachovo GOS
26.3. Šaffova ostroha – krajská súťaž sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Bidovce KCA
9.4. Víno a kraslice – výstava Trebišov  MaKCJZ
30.4. Stavanie mája Čerhov  MaKCJZ
1.5. Dedovizeň- festival Slovákov žijúcich v zahraničí Slovenské Nové Mesto Obec Slovenské Nové Mesto
6.5. 11. Bíborpiros szép rózsa… – krajská súťaž ľudových piesní Buzica  CSEMADOK
7.5. Makovická struna – prehliadka v speve rusínskych a ukrajinských piesní Poráč  SOS
7.5. Zemplínska heligónka Michalovce ZOS
13.5. Vôňa agátu – deň otvorených pivníc Malý Horeš KCMaP
13.5. Na tej lúke, na zelenej – krajská postupová súťaž detských folklórnych súborov Buzica KCÚBaR
13.5. Májová krojovaná veselica Ruskov Obec Ruskov
14.5. 47. Dargovská ruža – prehliadka v speve ľudových piesní Svinica KCA
2.-4. 6. Dobšinské turíčne sviatky Dobšiná Mesto Dobšiná
3.6. Stavanie mája Olcnava Obec Olcnava
3.6. Rusadle v Slatvine –obecné slávnosti Slatvina Obec Slatvina
3.6. Smižianske folklórne slávnosti Smižany Obec Smižany
3.- 4. 6. 39. Čerehátsky folklórny festival Buzica CSEMADOK
11.6. Folklórne slávnosti Trhovište Obec Trhovište
17.-18.6. 21. Valalské oslavy Moravany Obec Moravany
17.6. 15. Tokajský festival Borša KCMaP
17.6. 63. Okresné slávnosti piesní a tancov Nižný Lánec CSEMADOK
18.6. 49. Abovské folklórne slávnosti Rozhanovce KCA
18.6. V Keresture na pastirňi hraju Zemplínska Teplica MaKCJZ
18.6. Dni obce Zalužice Zalužice Obec Zalužice
21.-25.6. 36. Cassovia folkfest 2017 – medzinárodný folklórny festival Košice Kultobin
24.6. Jánske ohne nad Šíravou Vinné jazero Obec Vinné
24.6. Novosadské folklórne slávnosti Novosad MaKCJZ
24. – 25.6. 45. Spišské folklórne slávnosti Spišské Podhradie SOS
25.6. Dni mikroregiónu Hornád Skároš Obec Skároš
27.6. Šlabikár remesiel, Múzeum deťom Trebišov MaKCJZ
29.-30.6. 7. Rezbársky plenér Ždaňa KCA
2.7. Slivnícke slávnosti Slivník MaKCJZ
3.- 7.7. Denný letný tábor ZOSKÁČIK- zameraný na TĽK Michalovce ZOS
8. 7. Kapustový festival Lipovník Obec Lipovník
8.7. Romafest – festival rómskej kultúry Kráľovský Chlmec KCMaP
8. – 9. 7. Gombasecké kultúrne slávnosti Gombasek CSEMADOK
8.-9.7. SIRÉN – Festival národností Ptrukša Obec Ptrukša
10.-15.7. Tanečný a hudobný tábor Krásnohor. Dlhá Lúka KCÚBaR
15.-16.7. 10. Ilosvai festival Veľká Ida FS Ilosvai
16.7. Folklórne slávnosti Brezina Brezina Obec Brezina
28.- 29.7. Gemerský remeselnícky jarmok Krásnohorská Dlhá Lúka Združenie Gemerských remeselníkov
5.8. Vlachovský remeselnícky jarmok Vlachovo Obec Vlachovo
5.8. Obecné slávnosti Spišský Hrušov Obec Spišský Hrušov
6.8.2017 Kazimírske slávnosti Kazimír MaKCJZ
13.8. Folklórne slávnosti Lekárovce Obec Lekárovce
19.8. Oslavy nového chleba Hosťovce Obec Hosťovce
19.-20.8. 58.  Zemplínske slávnosti Michalovce Mesto Michalovce
20.8. Poddargovské slávnosti vareňe šlivkovoho ľekvaru Dargov Obec Dargov
20.8. Ilašovská pantlika – obecné slávnosti Iliašovce Obec Iliašovce
20.8. Titilombom – obecné slávnosti Slovinky Obec Slovinky
21.-25.8. Po gemersky hráme… muzikantský tábor Rejdová GOS
25.-26.8. 44.  Gemerský folklórny  festival Rejdová 2017 Rejdová GOS
25.-26.8. Chlebom a vínom Trebišov MaKCJZ
27.8. 21. Medzibodrožský folklórny festival Malý Horeš KCMaP
27.8. A ot Kluknavy šedzem miľ – obecné slávnosti Kluknava Obec Kluknava
27.8. Podhoroďské slávnosti Podhoroď Obec Podhoroď
2.9. Žipovská novta – folklórne slávnosti Nižný Žipov Obec Nižný Žipov
2.-3.9. Kojšovská heligonka –prehliadka sólistov heligonkárov Kojšov Obec Kojšov
3.9. Dožinkové slávnosti Bežovce Obec Bežovce
8.- 9.9. Putovný festival Údolia Bodvy a Rudohoria Kechnec KCÚBaR
9.9. Tancuj, tancuj – krajská postupová súťaž a prehliadka choreografií folklórnych súborov Kechnec KCÚBaR
10.9. Šachtare volaju – obecné slávnosti Poráč Obec Poráč
16.9. Deň sliviek Malé Trakany Obec Malé Trakany
22.-24.9. Medzinárodný workshop paličkovanej čipky Rožňava GOS
23.9. 64. Okresné slávnosti kultúry Veľká Ida Obec Veľká Ida
30. 9. Tokajské vinobranie Čerhov Obec Čerhov
8.10. 12.Valalická krojovaná paráda Valaliky KCA
20.-25.11. Rok na Gemeri – slávnosti zvykov a obyčají Rožňava GOS
21.10. 7. Svätomartinský festival – LibaGaliba Veľké Trakany KCMaP
21.10. ESSENCIA – Antológia folklóru Košického kraja Košice KCÚBaR
24.-25.11 šicKE – košicKE –Stretnutie priateľov folklóru Košice KCÚBaR
2.-3.12. Medzinárodné stretnutie Betlehemských pastierov Košice, Janík KCÚBaR
10.12. Vianoce s heligónkou Michalovce ZOS
16.12. Z ďaleka my idzeme – prehliadka vianočných zvykov Harichovce Obec Harichovce