TRADIČNÉ VERZUS MODERNÉ

výstava fotografií z medzinárodného workshopu pre fotografov

Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria pripravuje pre priaznivcov fotografie výstavu z trojdňového medzinárodného  workshopu pod názvom TRADIČNÉ VERZUS MODERNÉ,  ktorý sa uskutočnil koncom septembra  v Košiciach a okolí za účasti 16 fotografov z Košíc, Poľska a Ukrajiny.

Zámerom podujatia bolo  umeleckým spôsobom zachytiť pohľad na objekty a predmety, ktoré nás obklopujú a sú súčasťou dnešného moderného sveta v porovnaní s vecami, ktoré sa kedysi v minulosti využívali, avšak dnešná doba, ktorá priniesla nové materiály a technológie priviedla tieto veci do zabudnutia. 

Účastníci okrem fotografovania mali možnosť vyskúšať si aj tradičnú techniku hrnčiarstva a drotárstva, navštíviť Ústredie ľudovej umeleckej výroby v Košiciach, Dom tradičnej ľudovej kultúry vo Veľkej Ide, Múzeum letectva v Košiciach ako aj Múzeum kinematografie rodiny Schusterovej v Medzeve. 

Porovnanie starého s novým, minulého a moderného, tradičného a súčasného dalo príležitosť autorom vyjadriť svoj pohľad na vnímanie sveta a podeliť sa so svojimi myšlienkami a kreatívnymi  nápadmi prostredníctvom 120 vystavených fotografií. 

Vernisáž výstavy sa uskutoční 7.11. 2019 o 16.00 v Átriu klube, Zuzkin park 4 v Košiciach.
Záujemcovia si môžu výstavu pozrieť od 4.-18. novembra 2019.

 pastedGraphic.pngHlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.
 Z verejnych zdrojov podporil Fond na podporu umenia.