Festivaly v Košickom samosprávnom kraji v 2019

26.1.2019           Krojovaná paráda v Ďurkove Ďurkov
31.1.-3.2.2019   Fašiangový festival – Desiate výročie založenia KCÚBaR Buzica
2.3.2019             Fašiangy Trebišov
14.3.2019           Víno a kraslice  Trebišov
31.3.2019           Šaffova ostroha Bidovce
13.4.2019           Na tej lúke, na zelenej – krajské kolo súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov Buzica
28.4.2019          Dargovská ruža Svinica
4.5.2019             Zemplínska heligónka – 6. ročník Michalovce
4.5.2019             Tokaj v Európe Dedovizeň festival Slovákov žijúcich v zahraničí Slovenské Nové Mesto
18.5.2019           Vôňa agátu Malý Horeš
19.5.2019           Abovačka, festival regionálnej tradičnej kultúry Bidovce
25.5.2019          Krojovaná paráda v Ruskove Ruskov
7-9.6.2019         Celoštátna postupová súťaž a prehliadka detských folklórnych súborov Košice
15.6.2019           XVII. Tokajský festival Borša
15.-16.6.2019    Abovské folklórne slávnosti Rozhanovce, Skároš (15.6.2019)
22.6.2019           MULATOS ROMALE Kráľovský Chlmec
22.6.2019          Jánske ohne nad Šíravou Vinné
22.6.2019          Rodinný kultúrny festival Viničky
25.6.2019          Šlabikár remesiel Trebišov
29.-30.6.2019   Spišské folklórne slávnosti, 47. ročník Spišské Podhradie
1.-5.7.2019        Elveszett örökségünk – hudobný tábor Krásnohorská Dlhá Lúka
1.-4.7.2019        Denný letný remeselný tábor ZOSKÁČIK – 7. ročník Michalovce
7.7.2019             SZIRÉN – Festival národností Ptrukša
8.-12.7.2019      Letný remeselnícky tábor v Dome tradičnej kultúry Gemera Rožňava
14.7.2019           Folklórne slávnosti Brezina a vareňe zameški Brezina
5.-9.8.2019        Letný remeselnícky tábor v Dome tradičnej kultúry Gemera Rožňava
5.-9.8.2019        Remeselníček – denný remeselný tábor Herľany
9.-11.8.2019      60. Zemplínske slávnosti Michalovce
17.8.2019           Chlebom a vínom Trebišov
19.-23.8.2019   Po gemersky hráme aj si zaspievame – Muzikantský tábor Vyšná Slaná
22.-24.8.2019   Gemerský folklórny festival Rejdová 2019, 46. ročník Rejdová
25.8.2019          XXIII. Medzibodrožský folklórny festival Veľký Horeš
25.8.2019          Poddargovské slávnosti a vareňe šlivkovoho ľekvaru Dargov
25.8.2019         46. Podhoroďské slávnosti Podhoroď
25.8.2019         Purpurová ruža Kráľovský Chlmec
7.9.2019            Putovný festival Hosťovce
13.-15.9.2019   Medzibodrožský kultúrny festival 2019 Kráľovský Chlmec
14.9.2019          Kráľovská Bakchiáda Kráľovský Chlmec
20.-22.9.2019  XII. Medzinárodný festival paličkovanej čipky „Paličkovanie, csipkeverés, koronki“ Rožňava
21.9.2019          Deň sliviek Malé Trakany
21.9.2019          Ej zahraj mi, hudačku – krajské kolo hudobného folklóru dospelých Košice
27.-28.9.2019  Tokajské vinobranie Čerhov
29.9.2019         Tanečné školy na Spiši Smižany
12.10.2019        šicKE-košicKE (Stretnutie priateľov folklóru) Košice
19.10.2019        IX. Svätomartinský festival Veľké Trakany
19.10.2019        Co stare pametaju, mlade utrimuju Košická Polianka
25.10.2019       Tanečné školy na Spiši Letanovce
15.11.2019        Tanečné školy na Spiši Spišské Tomášovce
18.-23.11.2019 Rok na Gemeri – 25. ročník  zimného festivalu zvykov a obyčají Gemera Rožňava
23.11.2019        Esencia – Antológia folklóru Košického kraja Košice
30.11.-2.12.2019 Worskshop pre vedúcich folklórnych kolektívov, 7. ročník Poráč
30.11.-1.12.2019 Medzinárodné stretnutie Betlehemských pastierov Košice, Janík
6.12.2019           Tanečné školy na Spiši Margecany
8.12.2019          Vianočný koncert Ruskov
14.12.2019         Z ďaleka my ideme Spišské  Tomášovce
15.12.2019         Vianoce s heligónkou Michalovce